מה אומרים עלינו

מאז שאנו מחלקים לכל תלמידנו אוכל, חל בבית הספר מהפך! אחוזי הנוכחות גדלו, תלמידנו אינם מחפשים מזון במהלך היום וניכר כי הם רגועים יותר – ושבעים! בעזרתכם הצלנו ילדים – פשוטו כמשמעו.

מנהל בי”ס בחיפה

מי שלא היה בחדר המורים כשבדלת עומד תלמיד עם פנים ספק מבוישות ספק דורשות שמבקש עוד לפני סוף השיעור לקבל כריך, יתקשה להבין את המשקל ואת העוצמה של התרומה היומית הקבועה הזו. מי שלא נמצא בבית הספר לא יבין את ההבדל - את הירידה המידית במספר האירועים האלימים ובעוצמה של האירועים הללו ואת העובדה שהתלמידים מרוכזים יותר בהתרחשות הלימודית. לפעמים יכולות לחלוף שנתיים ואתה לא עוצר לרגע, ואז דבר מופלא שקורה כל יום עלול להפוך למובן מאליו. אז רצינו שתדעו – התרומה שלכם איננה מובנת מאליה ובשמם של התלמידים (שבהתחלה התביישו להושיט את היד ולקחת את הכריכים) רצינו להודות לכם. תודה שמגיעה מהמקומות העמוקים שבתוך הלב. ישר כוח על פועלכם, בתקווה שתמצאו את הכוחות והיכולות להמשיך לסייע ולהעניק.

מורה בבי”ס ברמלה

נכונותכם לסייע באספקה שוטפת של כריכים סייעה לעשרות ילדים הבאים מרקע סוציו אקונומי נמוך במיוחד. הודות לעזרתכם הנדיבה קיבלו התלמידים תנאים בסיסיים וחשובים כל כך ללימודיהם בבית הספר, וכן תחושה אמיתית של ליווי, אכפתיות וביתיות. המזון איננו רק מילוי צרכים פיסיים אלא גם מאפשר לתלמידים ללמוד בתנאים משופרים ולהגיע להישגים טובים יותר בשל כך. הישגים אלו יאפשרו להם בהמשך לשבור את מעגל העוני ולחלום על עתיד טוב יותר.

מנהלת בי”ס בירושלים

כארגון הגדול בישראל המחנך אחד מכל עשרה בני נוער בישראל, גילינו שלצד מצוינות מדעית אקדמית יש גם מקומות בהם בני נוער נאלצים להתמודד עם המצוקות הבסיסיות הקשות ביותר. יותר ויותר התבררה התופעה שבישובים רבים, בעיקר בפריפריה, יש בני נוער שאינם מסוגלים להגיע אפילו עם כריך ליום הלימודים. חשוב לציין שמפעלי הזנה חשובים קיימים כיום בחלק מהמקומות בקרב הגיל הצעיר. אולם, דווקא בני נוער מוצאים את עצמם עם בעיות רעב המביאות אותם לנשירה מלימודים, גניבות, אלימות ועוד תופעות שליליות ומגוונות. נבט הפכה להיות בעצם הגורם היחיד המסייע לנו בכל הארץ, בכל המגזרים כולל חרדים, דתיים, חילוניים, ערבים, בדווים ודרוזים. כמו כן, התרומה מגיעה לכל מקום בארץ כולל פריפריות רחוקות... הסיוע שניתן עם הכריכים הגדיל נוכחות תלמידים, הביא להפחתה משמעותית באלימות ואפילו בצורך בריטלין. בתי הספר הזוכים לסיוע אפילו מדווחים שלחלק מהתלמידים הכריך היומי הצליח לסייע בקידום הציונים והיכולת ללמוד.

מנהלת המחלקה לגיוס ושותפויות ברשת “אורט” ישראל

בבית ספרנו יש ילדים רבים אשר חווים מצוקה קשה כחלק משגרת חייהם. כאשר הם מגיעים מידי בוקר ובוחרים את הכריך המועדף עליהם ניכרת על פניהם התודה וההערכה. השמחה שעל פניהם תעיד יותר מאלף מילים.

מנהלת בי”ס בפתח תקווה

רצינו להודות על הארוחה המושלמת. בעזרתכם אנחנו מסוגלות לשבת וללמוד בנחת ובריכוז וזה נותן לנו חשק לקום בבוקר בכייף לבית הספר, כשאנו יודעות שמחכה לנו גם ארוחת בוקר משותפת. להרבה מאיתנו הארוחה הזו מהווה אוכל למשך כל היום. אין לנו מילים.

תלמידות ממסגרת חרדית לבנות בירושלים

ארוחות אלו תורמות לאווירה הביתית והחמה שמסייעת לתלמידנו שחוו בעבר כישלונות וקשיים רבים, להרגיש רצויים ומקובלים ולהתחיל להביא לידי ביטוי את כישוריהם ויכולותיהם. רבים מתלמידנו מגיעים ממשפחות בסיכון ומעמד כלכלי-חברתי נמוך ואינם אוכלים באופן מסודר. ארוחות הבוקר המסודרות שמתקיימות אודות לתרומה שלכם מאפשרות לנו לנהל את יום הלימודים בצורה שקטה ורגועה יותר ומשפיעות באופן ישיר על יכולתם של התלמידים שלנו ללמוד. לארוחות אלו תרומה נוספת, התלמידים אחראים להכנת הכריכים באופן עצמאי ובזמן זה נוצרים קשרים חברתיים ואינטראקציה חיובית וייחודית בין התלמידים.

מנהלת תיכון במעלה אדומים