• en
 • nevet-img nevet-img

  23 מרץ 2023

  עמותה לנזקקים: התנדבות עם ילדים נזקקים ונוער בסיכון

  חברת צוות, ארגון נבט

  "שלום הגעתי לעמותת נבט? חשוב לי לתרום לעמותה לנוער בסיכון"

  כך הוא הציג את עצמו מעבר לקו. בחור בן 28 מהמרכז שחיפש להתנדב ולהרגיש משמעותי בחברה.

  "הגעת למקום הנכון ובזמן הנכון", השיבה הנציגה שלנו בחביבות.

  "עמותת נבט נמנית בין עמותות לנוער בסיכון והיחידה שמטפלת בבעיה איתה מתמודדים ילדים למשפחות שאינן מתפקדות, כך שהילדים יוצאים מהבית בלי ארוחת עשר ומגיעים לבית הספר כשהתיק שלהם ריק ואין בו סנדוויץ' או כל ארוחה אחרת.

  "אוקיי, את בטוחה שזה נוער בסיכון? אז הגיע הילד בלי סנדוויץ', אף אחד לא מת מקצת רעב, לא?"

  "שאלה מצוינת. הרשה לי להציג בפניך את נתוני המחקר שערכנו. ילדים שמגיעים בלי סנדוויץ' מרגישים בושה ואשמה. כשפעמון ההפסקה יצלצל, סביר שהם יפגשו מתח, כי כולם יוציאו ארוחה ולהם לא מחכה אף ארוחה בתיק. חלקם יצאו מהכיתה, יתחילו לשוטט, לא יכנסו לשיעור הבא. כך מתחיל גלגל שלילי של ילד שמפסיד חומר לימודי, תהליך הלמידה וההתפתחות נפגע, חלקם אף יבטאו התנהגות אלימה.

  גילינו כמה שהסנדוויץ' הוא לא רק סנדוויץ', ההזנה היומית הבריאה בזמן שהגוף מבקש לאכול, מעניקה הרבה יותר משובע לגוף. ההזנה הזו מאפשרת לילד שוויון הזדמנויות ללמוד, בלי קשר למשפחה ממנה הגיע."

  "מעניין, אף פעם לא חשבתי על זה ככה.
  האם עמותה לנזקקים היא בהכרח עמותה ללא מטרות רווח?"

  לא בהכרח! עמותת נבט נמנית על עמותות לנזקקים אשר פועלות ללא כל כוונה להרוויח.

  מבין עמותות לילדים הקיימות בישראל, עמותת נבט היא היחידה אשר לקחה על עצמה לדאוג להזנה היומית של ילדי בית הספר.

  "זה נשמע מאוד סטרילי 'הזנה יומית של ילדי בית הספר', איפה הסיכון והנזקקים פה בתמונה?"

  "בחומרי ההסברה של העמותה לא נעשה שימוש במילה 'נזקקים' ו'נוער בסיכון' זאת מתוך שמירה על כבודם של הילדים. נבט עושה כל שביכולתה על מנת שהילדים ירגישו בנוח לקבל את הסנדוויץ' המוגש להם בהפסקת העשר בכל יום לימודים. באף מקום לא יראו רישום שאלו הם סנדוויצ'ים לנזקקים. תהיה בכך חוסר רגישות, בדיוק ההיפך מהערכים אותם חרטה העמותה על דגלה.

  "חשוב לי להתנדב ולהיטיב עם ילדים נזקקים מכל הארץ."

  "מצוין! אנשים המחפשים להתנדב, להשפיע ולהיות משמעותיים, הרבה פעמים מחפשים להצטרף לעמותה, כזו הנמנית על עמותות למען ילדים. רבים מהמתנדבים מוצאים חיבור לילדים נזקקים אולי אפילו יותר מנזקקים מבוגרים. כנראה שזה פורט על מיתר של רגישות כלפי הקהל הזה, נראה שאף אחד לא רוצה לראות ילדים נזקקים באף מגזר ברחבי הארץ."

  "נשמע שעמותת נבט עונה על הצורך שלי להתנדב. אז מה האפשרויות?"

  יש לנו שני מסלולים עיקריים למתנדבים. האחד בקרי מזון "העיניים של נבט", תפקיד חשוב הנועד לבדוק האם תהליך הכנת הסנדוויצ'ים מתרחש לפי ההנחיות, כך שבריאות הילדים נשמרת.

  מסלול נוסף הוא התנדבות בתחום המומחיות שלך שיכול לסייע לנו. בכל מקרה נשמח לשמוע ממך ולהציע לך את המסלול שהכי יתאים לך. התנדבות בעמותה לנוער בסיכון, הפועלת לטובת ילדי בית ספר הנזקקים לסיוע, תעניק תחושת משמעות, תחזק את המסוגלות שלך לממש ולהגשים ותחבר אותך לקהילת המתנדבים ואל צוות העמותה.

  בנוסף להתנדבות, ישנה חשיבות רבה להצטרף לקהילת התורמים שלנו, אשר יחד עם קהילת השותפים נושאת את האחריות הכספית של העמותה. בזכות התורמים מהמגזר הפרטי ומהציבור הרחב – אנו יכולים לממש את החזון שלנו בהצלחה, לספק ארוחת בוקר בריאה ומזינה לכל ילד הלומד במערכת החינוך בישראל.

   

  אולי תאהב גם

  nevet-img

  אלפי ילדים בישראל מחכים שתעניקו להם
  ארוחה מזינה ובריאה

  לתרומה >>