מה אנחנו עושים

בישראל מאות אלפי ילדים ובני נוער הולכים מדי יום לבית הספר רעבים, מבלי שאכלו ארוחת בוקר. תחושת הרעב מקשה עליהם להתרכז בלימודים ורבים מהם נפלטים ממערכת החינוך.

מחקרים רבים שנעשו בעולם מוכיחים את הקשר שבין ארוחת בוקר מזינה ושיפור יכולות הריכוז, הזיכרון והלימוד של התלמידיםהפחתת שיעור ההפרעות וההיעדרויות וכן שיפור ההישגים הלימודיים.

נבט הוקמה על מנת להעניק פתרון שהינו כה טבעי ופשוט, אך השפעתו על עתיד הדור הצעיר רבה. בעזרת פתרון פשוט, כריך בריא ומזין לארוחת הבוקר, הניתן בדיסקרטיות מלאה ותוך שמירה על כבודם של הילדים, אנו מייצרים שינוי גדול.

נבט פועלת בכל רחבי הארץ, בעיקר בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, ומספקת מידי יום, ולאורך כל שנת הלימודים, כריכים ל-8,000 תלמידים ב-120 בתי ספר שונים, ובסה"כ כ-1,300,000 כריכים בשנה, כשהיא חוצה מסגרות חינוך, מגזרים וגילאים.

באמצעות אספקת כריכים לתלמידים הזקוקים לכך, הופך בית הספר ממבנה בטון למקום משמעותי, בו תלמידים שבעים יכולים ללמוד ולקדם את עתידם. ילד שמגיע מידי יום ללא כריך לבית הספר הוא ילד שאינו מרוכז בהתרחשות הלימודית והפעילות שלנו מטפלת בדבר הבסיסי ביותר –תחושת שובע, שבלעדיה אי אפשר כלל להתחיל לדבר על חינוך.

נבט החלה את דרכה כתכנית שיזם ארגון "לקט ישראלבשנת 2006 וזאת במטרה לסייע לתלמידים רעבים על ידי אספקת מצרכים להכנת כריכים טריים ומזינים בבתי הספרלאחר עשור של פעילות כתוכנית בתוך לקט ישראל, ובמטרה לקדם את המטרה החינוכית החשובההוחלט על הרחבת התכנית ועל הקמת נבט כחברה לתועלת הציבור.

בתי ספר רבים מבקשים להצטרף לתוכנית בכל שנה. נבט שואפת להגיע לכלל ילדי ישראל הזקוקים לכך וזאת באמצעות הקמת מפעל הזנה ארצי בחסות המדינה. מפעל זה יאפשר שוויון הזדמנויות ויביא לצמצום פערים כלכליים וחברתיים.